Komplet korzyści na przyszłość z oknami VELUX
Okna dachowe linii VELUX Standard Plus to kolejny przełom na rynku stolarki okiennej. Od czasu, kiedy wprowadziliśmy do oferty energooszczędne okna trzyszybowe w bardzo atrakcyjnych cenach, dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się powszechną praktyką. Tym razem chcieliśmy odpowiedzieć na potrzebę tworzenia wygodnych wnętrz w ekologicznych i energooszczędnych budynkach, w których w każdej chwili można odciąć się od bodźców zewnętrznych, zredukować hałas uliczny oraz komfortowo pracować, relaksować się i spędzać czas z najbliższymi.
Zdj. 1. Trzyszybowe okna dachowe VELUX gwarantują domownikom jeszcze wyższe niż dotychczas parametry energooszczędności, a także lepszą izolację akustyczną i łatwiejsze czyszczenie. Źródło: Archiwum VELUX.
Cisza na życzenie
Wszyscy wiemy, że gruba ściana z pełnej cegły lepiej tłumi hałas niż cienka z lekkich bloczków. Podobnie jest ze szkłem, dlatego w oknie VELUX szyby są łącznie o 30% grubsze. Jednak najlepszą izolację akustyczną osiąga się, gdy szyby różnią się między sobą grubością. Wówczas skutecznie tłumią dźwięki o różnej częstotliwości. Takie rozwiązanie zastosowano w oknach VELUX GLL i VELUX GLU. Wyróżniają się one bardzo dobrym parametrem dźwiękoszczelności Rw=35dB, gwarantując użytkownikom poddaszy możliwość odcięcia się do zewnętrznego zgiełku. Ich konstrukcja sprawia, że doskonale redukują też hałas padającego deszczu, zapewniając optymalne warunki do odpoczynku nawet w czasie wyjątkowo niekorzystnej aury na dworze.
Zdj. 2. Najlepszą izolację akustyczną osiąga się, gdy szyby różnią się między sobą grubością. Wówczas skutecznie tłumią dźwięki o różnej częstotliwości. Źródło: Archiwum VELUX.
Czyste okna bez wysiłku
Duże i odpowiednio rozmieszczone przeszklenia wyglądają bardzo atrakcyjnie i sprawiają, że czujemy się dobrze w takich wnętrzach. Jednak dla części z nas, dużą bolączką są zabrudzenia zewnętrznej szyby i konieczność jej częstego mycia. Zastosowanie dodatkowej powłoki łatwozmywalnej na zewnętrznej szybie sprawia, że zabrudzenia organiczne rozkładane są w wyniku promieniowania UV, a następnie dzięki jej właściwościom hydrofilnym łatwo spłukiwane przez deszcz. Taką szybę znacznie łatwiej utrzymać w czystości.
Zdj. 3. Odpowiednio rozmieszczone przeszklenia wyglądają bardzo atrakcyjnie i sprawiają, że czujemy się dobrze w takich wnętrzach. Źródło: Archiwum VELUX.
Ciepło w domu
Jednym z głównych oczekiwań związanych z budową czy remontem domu jest jego energooszczędność. Zastosowanie w oknach dodatkowej termoplastycznej ramki międzyszybowej TPS i zaawansowanej powłoki niskoemisyjnej szyby wewnętrznej gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła, a w konsekwencji niższe rachunki za ogrzewanie. Okno cechuje się bardzo dobrymi parametrami energooszczędności - współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy jest jedynie 1,0 (W/m2K).
Okna VELUX dostępne są w wersji drewnianej (GLL) oraz drewniano-poliuretanowej (GLU), polecanej do pomieszczeń wilgotnych. Możemy wybrać modele z górnym uchwytem otwierającym lub wygodną klamką w dolnej części skrzydła. Występują w najbardziej popularnych rozmiarach. Można je łączyć w atrakcyjne zestawy, także z pionowymi oknami kolankowymi i elementami doświetlającymi, zyskując duże powierzchnie przeszkleń.
Zdj. 4. Okno 78x118 obrotowe GLU z górnym otwieraniem. Źródło: Archiwum VELUX.